Reklama Google Ads – czy warto inwestować w tą formę promocji?

Optymalizacja i pozycjonowanie firmowej witryny to podstawa, ale warto też sięgnąć po szereg innych narzędzi reklamowych Jeśli firma chce szybko zobaczyć efekty wdrożonej kampanii marketingowej, powinna zainwestować w Google Ads. Jest to jedna z wiodących platform reklamowych online. Pozwala na wyświetlanie reklam sponsorowanych nie tylko w wyszukiwarce internetowej, ale w bardziej rozbudowanej sieci reklamowej i na innych stronach www.

google ads

Dlaczego reklama Google Ads to dobry wybór?

Inwestując w Google Ads, można liczyć na zwiększenie świadomości marki w Internecie. Reklama nie wyświetla się przypadkowym odbiorcom, ale określonej grupie docelowej. Przekłada się to na większą efektywność, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Co więcej, inwertor sam decyduje o tym, ile przeznaczy pieniędzy na kampanię reklamową i zdecyduje o strategii ustalania stawek. Można dotrzeć do odbiorców niezależnie od lokalizacji, działać globalnie. Kolejną zaletą jest mierzalność kampanii reklamowej i to pod każdym względem. Wyświetlane są szczegółowe statystki, można sprawdzić koszty pojedynczych kliknięć, liczbę wyświetleń czy współczynnik klikalności. Nie ma problemu ze śledzeniem liczby konwersji i kosztów ich pozyskania.

Co jeszcze przemawia za inwestycją w Google Ads?

Zaletą Google Ads jest możliwość zobaczenia szybkich efektów, są one praktycznie natychmiastowe. Jest to świetne rozwiązanie dla nowopowstałych firm oraz promowania konkretnych produktów, które chce się sprzedać w pierwszej kolejności. Kampanię można w pełni dopasować do swoich bieżących potrzeb i oczekiwań oraz modyfikować. Wystarczy ją skonfigurować, aby od razu rozpoczęła się promocja. Do dyspozycji jest wiele strategii do wyboru, które można testować, aby znaleźć dla siebie najbardziej opłacalne rozwiązanie. Na podstawie danych statystycznych łatwo wywnioskować, jaka forma reklamy będzie najskuteczniejsza.

Zalety płatnej kampanii Gogole Ads

Google Ads pozwala na śledzenie wyników kampanii reklamowej, porównując je z tymi konkurencyjnymi. Można ją precyzyjnie nakierować na grupę docelową, w oparciu o dane demograficzne, lokalizację i nawet zainteresowania, wiek czy płeć. Pozwala to na docieranie do pożądanych odbiorców, czyli potencjalnych klientów. Możliwe jest zaplanowanie tego, komu i kiedy mają się wyświetlać reklamy. Gogle Ads to narzędzie pozwalające na kontrolowanie wydatków, wszystkie zasady i koszty są przejrzyste. W każdej chwili można wyłączyć kampanię i rozpocząć nową.

Ile kosztuje reklama Google Ads?

Koszt reklamy Google Ads może być różny, zależny od dostępnych środków finansowych inwestora. Jest wiele modeli rozliczeń płatnej kampanii, ale wybór pada głównie na CPC – trzeba zapłacić za każde kliknięcie w reklamę, ale wyświetla się ona za darmo. Ulepszoną wersją jest eCPC, gdzie to algorytmy decydują o górnej granicy stawki za kliknięcie w reklamę. Przy modelu CPM płaci się za tysiąc wyświetleń. Z kolei przy CPV oplata pobierana jest wyłącznie w przypadku wyświetlenia co najmniej trzydziestu sekund reklamy przez Internautę. Można też skorzystać z inteligentnego systemu dobierania stawek, gdzie jej dopasowaniem zajmują się algorytmy wyszukiwarki – ROAS.

Czy warto skorzystać też z Google Merchant Center?

Firma Gogole cały czas się rozwija i udoskonala swoje produkty. Jednym z przydatnych narzędzi jest Google Merchant Center, czyli kampania produktowa w Google, którą warto połączyć z Google Ads, aby poprawić wyniki sprzedażowe. Google Merchant Center pozwala na wyświetlanie reklam lub konkretnych produktów wraz z opisami, zdjęciami, cenami i zwą sklepu. Samo posiadanie konta Google to za mało do wyświetlania reklam, trzeba jeszcze połączyć konto Google Merchant Center z kontem Gogole Ads, co pozwoli w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w obu tych narzędziach.